На головну сторінку

Меню заочних тематичних вебінарів

 

 

Заочний вебінар «Хронічний стрес у дітей»

 

Не варто свідомо допускати тривалих стресових ситуацій в житті дітей,
адже їхній організм перебуває в процесі розвитку.
Порушення життєдіяльності при стресі, шкільна дезадаптація є перепоною
для успішного навчання і гармонійного розвитку школярів.

Інтелектуальними проявами стресу (обумовленими порушенням уваги, пам'яті, мислення, мовлення) є: труднощі у навчанні, втрата інтересу до нього, неуспішність, небажання та відмова ходити до школи. Шкільний стрес також має фізіологічні, нервово-психічні, поведінкові прояви. Важливо, щоб педагоги і батьки знали ці прояви і могли захистити дитину від руйнівної дії хронічного стресу.

 

СПЕЦІАЛІСТИ СВІДЧАТЬ:

1. За даними Міністерства освіти, за останні 60 років щомісячна навчальне навантаження збільшилася на 100%.

2. За даними інституту вікової фізіології, школа є причиною до 40% всіх факторів, що погіршують умови життя дітей. Відомо, що в школу приходять близько 20% дітей з порушеннями психічного здоров`я межового характеру, а вже до кінця першого класу їх виявляється 60-70%.

3. Як правило, шкільний стрес виявляється у безпричинній агресивності, остраху ходити до школи, відмові відвідувати уроки, відповідати біля дошки, тобто поведінка дітей дезадаптивна або має відхилення.

4. Перевтома, тривога, депресія розвиваються тоді, коли нервова система не отримує можливості відновлюватися після тривалого розумового навантаження.

Причиною стресу у дітей і підлітків можуть бути будь-які фактори,
які викликають у них страх і тривогу.
Найчастіше трапляються стресори,
пов’язані з життям у сім’ї та шкільними навантаженнями.

Дорослі не завжди можуть зрозуміти, коли дитина перебуває у стресі. Зміни в її стані й поведінці можуть бути як поодинокі,
так і поєднуватись між собою.
Коли вони проявляються тривалий час –
необхідно звернутися за допомогою до спеціалістів.

Коментарі і обговорення у фейсбуці ...

Додаткова інформація у вебінарах         Шкільна  Дезадаптація,       Небажання  Вчитися  і  ходити  до  школи

 

Стресс бывает разный, но вот учёные выяснили,
что длительный стресс влияет на потерю памяти.
 

"Хронічний стрес руйнує мозкові клітини,
може змінити структуру мозку і ми втрачаємо здатність запам’ятовувати інформацію", – свідчать вчені

   

 

 

 

 

Більш   докладно

 

 

Ознаки  стресу  у  дітей

Дорослі (батьки, учителі, вихователі)
не завжди можуть зрозуміти, коли дитина знаходиться у стані стресу
.

Сучасне життя, як дорослих, так і дітей, наповнене різними подіями та діяльністю, що спричиняє стресові ситуації різної інтенсивності. Працюючи з сім’ями та дітьми спостерігаю, що дорослі (батьки, учителі, вихователі) не завжди можуть зрозуміти, коли дитина знаходиться у стані стресу. Тому вважаю за необхідне розглянути особливості, які можуть бути характерними для дітей, що переживають складну ситуацію.

 

1. Перш за все, це можуть бути зниження або погіршення пізнавальних процесів: уваги, пам’яті, мислення. Дитина може ускладнено сприймати інформацію, прохання, бути неуважною; складно запам’ятати матеріал; проблематично висловлювати думки, узагальнювати, аналізувати інформацію.

 

2. Порушення або зміна у емоційній сфері. У стресових ситуаціях, або коли така ситуація не є прожитою, дитина може поводити себе агресивно, нестримано по відношенню до інших людей, істерики, присутні приступи страху та стурбованості. Проявляється зниження інтересу до навколишньої дійсності, аж до стану апатії. Усі ті події, що цікавили раніше та приносили радість, можуть не викликати позитивних емоцій. У таких випадках дитина стає ніби емоційно «неживою» або емоційно «вибуховою».

 

3. Наступною особливістю є порушення сну. При цьому сон стає тривожний, сняться кошмарні сни, з’являється сноговоріння, дитина мало спить або дуже багато, без відчуття відпочинку.

 

4. Порушення апетиту може свідчити про незадоволеність дитини ситуацією, яка склалася. Відмова від їжі, або незвично велика порція, постійне відчуття голоду, бажання їсти багато солодощів –  все це є тривожними факторами. Взагалі, часто зустрічається у нашому менталітеті така особливість, як «заїдання» своїх проблем, переживань, ситуацій незадоволення, до цього найчастіше звикаємо з самого малечку. Але це тема іншої статті.

 

5. Розглядаючи стан стресу дитини, спостерігається також вразливість до звукових та світлових стимулів, які раніше не причиняли дискомфорту. Ввімкнений телевізор, голосна розмова, шум холодильника, годинника, яскраве світло, тощо –  все це призводить у такій ситуації до негативних переживань, незадоволення, тілесних реакцій (напруження, здригання, завмирання).

 

6. До тілесних реакцій відносяться також часті хвороби, безпричинні головні болі, неврозоподібні стани, підвищення температури, зниження імунітету, «соматична» симптоматика, гризіння нігтів та смоктання пальців, тощо.

 

Розглядаючи вищезазначені особливості переживань дитиною стресу, варто зазначити, що ці зміни можуть спостерігатися як поодинці, так і поєднуватися одна з одною. Зверніть увагу, якщо такі особливості проявляються тривалий час, то необхідно звернутися до спеціаліста за допомогою.

Пам’ятайте, що віра в Ваше чадо, безоціночна любов та підтримка забезпечить щасливе та здорове дитинство! Бережіть один одного!»

Докладніше...

 

 

"Нічого  не  розумію"  і  ще  5  ознак  шкільного  стресу.  Шкільні  проблеми

Майже всі шкільні проблеми — від неуспішності до труднощів спілкування
можуть бути проявами шкільного стресу.

 

Поширені проблеми школярів:

– не хоче вчитися, каже «нудно»;

– неуважний, «витає в хмарах»;

– низька успішність (в цілому або за конкретним предметів);

– гіперактивність;

– шкільні страхи (наприклад, страх відповіді біля дошки, страх іспитів);

– проблеми спілкування з однолітками і вчителями (аж до цькування).

 

1. Відсутність інтересу до навчання

Насправді за нудьгою і небажанням вчитися, як не дивно, найчастіше криється відчуття небезпеки. Допитливість закладена в нас природою, але вона включається тоді, коли ми впевнені, що ніщо нам не загрожує.

 

2. Неуважність

Ці проблеми можуть мати в своїй основі неврологічні причини. Але набагато частіше проблеми з увагою у школярів пов’язані зі стресом або з відсутністю індивідуального підходу при масовому навчанні дітей.

Уявіть собі, що ви виконуєте роботу і очікуєте, що в будь-який момент начальник викличе вас «на килим», або ви толком не уявляєте, як треба виконати роботу і скільки часу вона може зайняти. При цьому в одному приміщенні з вами працює близько 30 колег. Як ви думаєте, чи буде ваша увага настільки ж стійкою і сконцентрованою, як і в більш спокійній обстановці?

Стрес — це той фактор, який змушує наш мозок всі ресурси кинути на забезпечення своєї безпеки. Дитина набагато більш сприйнятливими до стресових ситуацій, оскільки до певного віку його мозок недостатньо зрілий, щоб будувати прогнози, оцінювати власну діяльність, багатогранно уявляти, що йому належить у тих чи інших обставинах.

 

3. Низька успішність

Дитина може показувати погані результати як в окремих предметах, так і у всій навчання в цілому. Перше, як правило, може свідчити про незрілість певних зон мозку. Наприклад, проблеми з математикою можуть вказувати на незрілість структур, що відповідають за просторові уявлення. Також проблеми з якими-небудь предметами можуть вказувати на труднощі контакту дитини з вчителями, що викладають ці конкретні предмети. Так, у директивного вчителя дитина може робити велику кількість помилок на грунті стресу (страх несхвалення) або просто йти в негативізм, втрачати інтерес до предмету.

 

4. Гіперактивність

Ця проблема часто поєднується з дефіцитом уваги і також може мати під собою неврологічну основу. Однак нерідко навіть лікарі ставлять цей діагноз «на око», не кажучи вже про вчителів, вихователів дитячих садків та іншому оточенні, яке подібним чином реагує на надмірно, на їх погляд, активної дитини.

Між тим причини підвищеної активності, непосидючості, рухового занепокоєння можуть бути різні, в тому числі все той же стрес, тривожність, чутливість.

 

5. Шкільні страхи

Саме тому шкільні страхи з’являються у круглих відмінників нітрохи не рідше, ніж у двієчників.

 

6. Проблеми спілкування з однолітками і вчителями

Для гармонійного спілкування необхідно вміти бути разом з іншими, при цьому не розчиняючись в цій єдності, а зберігаючи себе як окрему особистість. Чим молодша дитина, тим менше у нього можливостей це здійснити.

Під впливом тривоги, страху (страх оцінки, наприклад) дитина може вести себе парадоксальним чином, наприклад, порушуючи дисципліну в класі, проявляючи себе як «проблемний».

Докладніше... 

 

 

Шкільний  стрес

За даними інституту вікової фізіології, школа є причиною до 40% всіх факторів,
що погіршують умови життя дітей
.
В
школу приходять близько 20% дітей з порушеннями психічного здоров`я межового характеру,
а вже до кінця першого класу їх виявляється 60-70%.

 

Провідну роль в такому швидкому погіршенні здоров`я дітей відіграє шкільний стрес. Одна з головних причин його виникнення – проблеми з адаптацією у дітей. Надходження в перший клас, перехід в середню школу (5 клас), «профілізація» в старшій школі або перехід з однієї школи в іншу у зв`язку з переїздом призводять до серйозних проблем: дитина позбавляється підтримки старих друзів, йому доводиться звикати до нових однокласникам і педагогам.

Функція початкової школи – не тільки розвинути індивідуальні здібності дітей, навчити необхідному, але допомогти їм адаптуватися. Адаптована дитина хворіє набагато рідше.

 

За даними Міністерства освіти, за останні 60 років щомісячна навчальне навантаження збільшилася на 100%. Ще один деструктивний чинник – «шкільне змагання», наслідком якого стає прагнення до успіху будь-яку ціну. Добре, якщо навчання дається дитині легко, і він вчиться з інтересом. Але іноді участь в такому «змаганні» дається ціною величезної напруги сил або перетворюється в принизливе «вимолювань» гарної оцінки. Учні нерідко стають «заручниками» таких явищ, як настрій вчителя, його ставлення до даної особи або суб`єктивності його особистих уявлень про критерії оцінювання.

 

Якщо діти перевантажені, вони хворіють швидше. Деякі школи (в основному приватні) застосовують спеціальні методики, що розвивають пам`ять, увагу, мислення, уяву, предметно-мовні навички (слухання, говоріння, читання, письмо).

Докладніше... 

 

 

СТРЕСОВІ СИТУАЦІЇ У ШКОЛЯРІВ

Набагато складніше, коли зі стресом стикається дитина.

У дітей стрес виникає під час зіткнення з чимось новим,
через відсутність досвіду вони не в змозі з ним боротися.

 

Стрес – невід’ємна частина сучасного життя. Його свого часу переживає кожна людина. Та якщо людина доросла, є надія, що вона подолає стрес швидко і без наслідків. Набагато складніше, коли зі стресом стикається дитина.

У дітей стрес виникає під час зіткнення з чимось новим, і тому через відсутність досвіду вони не в змозі з ним боротися.

Відомо, що європейці і американці з кожною проблемою, яку не здатні вирішити самостійно, намагаються відвідати психолога, психоаналітика.

 

Дуже часто батьки хочуть бачити дитину лише відмінником і не приймають нічого іншого. Коли стрес робить дитину непрацездатною, батькам варто звернутися по допомогу до дитячого психолога або психіатра. Та більш важливим моментом є попередження стресових ситуацій.

У старших підлітків стресові ситуації проявляються порушенням режиму харчування, курінням або зловживанням алкоголем. Будьте уважні до дитини, щоб вчасно помітити ці ознаки і вжити заходів.

 

Наслідки стресу у дітей

В особливо тяжких випадках стрес може призвести до затримки або навіть зупинки психічного розвитку. Така людина ніколи не зможе позбутися психологічної травми, ніколи не подорослішає.

Після пережитого стресу у дитини можуть виникнути серцеві та інфекційні захворювання, виразка шлунка.

Стрес у дітей може призвести до неврозу.

Діти, які пережили стрес, схильні набути хронічних захворювань: астму, цукровий діабет.

 

Наступні рекомендації допоможуть уникнути стресів вашим дітям. Та без вашої допомоги зробити це буде неможливо.

- Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15-20 хв. треба відпочивати 10-15 хв.

- Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хвилин.

- Ніколи не порівнюйте дитину з іншими!»

Докладніше...

 

«Шкільний стрес» як один із основних факторів
зниження рівня здоров'я учнів.

Шкільний стрес виявляється у безпричинній агресивності, остраху ходити до школи, відмові відвідувати уроки, відповідати біля дошки,
тобто поведінка дітей дезадаптивна або має відхилення

Вступ до школи – серйозне випробування для дітей. Нове оточення, а ще ж треба підлаштовуватися до нових вимог – уважно слухати і вміти відповідати на питання вчителя, сидіти за партою й усіляко поборювати такі природні бажання, як встати побігати, пограти, повеселитися під час уроку, а ще підняти руку, якщо хочеш щось спитати і т. ін. Якщо усіх цих важких нових вимог дитина дотримується і все в неї йде гарно, вона радісна, захоплена, вірить у свої сили. Якщо ж ні – інтерес до навчання швидко зникає, успіхів немає, а отже чому тоді радіти маленькому школяреві.

 

Як же забезпечити благополучне входження дітей у нову для них сферу діяльності? Як пом'якшити можливі стреси шкільного навчання, що виникають у шестирічок?

 

Як правило, шкільний стрес виявляється у безпричинній агресивності, остраху ходити до школи, відмові відвідувати уроки, відповідати біля дошки, тобто поведінка дітей дезадаптивна або має відхилення.

З такими випадками виявів агресивності або страху, тривоги, невпевненості в собі ми зустрічаємося в шкільній практиці відносно рідко. Частіше спостерігаються стани шкільної тривожності, яка виражається у хвилюванні – підвищеній занепокоєності в навчальних ситуаціях у класі, очікуванні поганого ставлення до себе, негативного оцінювання з боку вчителів та однолітків.

 

Сильна перевтома, перенавантаження учнів також можуть ставати причиною виникнення невротичних розладів. Сам вступ до школи – переломний момент у житті дитини. Успішність навчання в школі залежить від особливостей виховання в сім'ї, її рівня підготовленості до школи.

Для багатьох дітей вступ до школи може бути складним випробуванням, про це потрібно пам'ятати першому вчителеві й тримати цей процес у полі зору, попереджуючи проблеми та ускладнення у дитини. Отже, наведемо проблеми, із якими зустрічається кожен учень початкових класів:

1) режимні труднощі (вони полягають у відносно низькому рівні довільної регуляції поведінки, організованості);

2) комунікативні труднощі (частіше за все спостерігаються у дітей, які мають малий досвід спілкування з однолітками, виявляються у складному звиканні до класного колективу, до свого місця у цьому колективі);

3) проблеми взаємин з учителем;

4) проблеми, пов'язані зі зміною сімейної обстановки.

На жаль, у частини дітей ці проблеми залишаються невирішеними. Якщо у таких випадках не здійснювати допомогу з боку шкільного психолога, учителя, батьків, то у таких дітей можуть спостерігатися різні форми неврозів як способів неадекватної компенсації непідготовленості до школи.

 

Виділення декількох груп дітей, які страждають шкільними стресами:

1. Діти з відхиленнями у поведінці. Вони нахабно поводяться на уроках, ходять по класу під час занять, брутальні щодо вчителя, некеровані, виявляють агресію стосовну вчителя й однокласників. Як правило, вони погано вчаться. Самооцінювання завищене. Найчастіше вчителі відносять їх до педагогічно занедбаних або до розумово відсталих дітей.

2. Встигаючі учні, які задовільно поводяться на уроках, але в результаті перенавантажень або емоційних стресів раптом починають миттєво змінюватися на очах. У них з'являється депресія, апатія. Учителі говорять про таких учнів, що їх ніби підмінили, що вони втратили інтерес до навчання. Дитина відмовляється ходити до школи, починає грубити, огризатися. У неї можуть виникнути нав'язливі думки, невротична депресія, що виявляється в пригніченому настрої, емоціональній лабільності, тривозі. Для цієї групи дітей іноді бувають характерні аутизм (дитина втрачає контакт із дійсністю, інтерес до оточуючих, повністю занурюється у власні переживання), мутизм (відмова від комунікативного мовлення, повна або часткова відмова розмовляти з дорослими). Педагоги на початку намагаються з'ясувати причини таких змін, але частіше за браком часу не звертають уваги на таких дітей, зараховують їх до розряду важковиховуваних.

3. Учні, у яких зовні здається все гаразд (добра успішність, задовільна поведінка), насправді спостерігаються різні ознаки емоційних негараздів: страх відповідати біля дошки, з місця – тремор (дрижання, швидкі коливальні рухи кінцівок або тулуба, викликані скороченнями м'язів рук), говорять дуже тихо, плаксиві, тримаються завжди осторонь. У таких учнів підвищений рівень тривожності, їхнє самооцінювання, як правило, занижене, вони занадто вразливі. Для вчителів діти цієї групи не становлять особливого інтересу, оскільки вони не заважають на уроках, старанні й вчаться задовільно. Через сором'язливість, підвищену тривожність такі учні не можуть виявитися в повній мірі. Рівень розвитку невербального інтелекту таких дітей набагато вищий рівня вербального. їхні потенційні можливості можуть повністю розкритися лише при індивідуальній роботі.

Найбільш характерним для цієї групи дітей є фобічний синдром (нав'язливе переживання страху з чіткою фабулою, стислий зміст подій). Основними ознаками патологічних страхів є їх безпричинність, тривалість, схильність до генералізації. Можна виділити також особливу групу страхів, викликаних страхом опинитися невідповідними під час тієї чи іншої діяльності, не виправдати очікування оточуючих. У таких учнів спостерігається страх школи як своєрідний різновид надто цінних страхів, причиною може бути полохливість відносно суворого вчителя, покарання за порушення дисципліни тощо, в результаті чого дитина відмовляється відвідувати школу.

 

Дослідження свідчать, що агресивність дітей у першому випадку, апатичність – у другому, скутість – у третьому – це різні способи неадекватного психологічного захисту. Характер і вияви психологічного захисту при шкільних неврозах залежать насамперед від типу вищої нервової діяльності, від особливостей виховання в сім'ї, від психотравмуючої ситуації. Задача вчителя – правильний підхід до виховання дитини, створення сприятливих умов для її фізичного, духовного й інтелектуального розвитку».

Докладніше... 

 

 

Дитина  не  хоче  ходити  в  школу

Раптове або прогресуюче негативне ставлення до освіти є серйозною проблемою,
як для батьків, так і для самої дитини:

 

1. У дітей, які не ходять в школу тривалий період часу, можуть розвиватися серйозні проблеми з успішністю і навчанням. Чим більше дитина буде пропускати школу, тим важче буде повернути його у звичне русло.

2. Можливі юридичні наслідки.

3. Страждають соціальні навички.

4. Небезпека того, що поодинокі пропуски переростуть в регулярні прогули. Тому дуже важливо не допустити розвитку ситуації по-наростаючій.

5. Можливі емоційні проблеми в більш старшому віці.

6. Ще, мабуть, найважливіший пункт — це загроза розвитку «шкільної фобії». Шкільна фобія — це невротичний розлад, яким в середньому страждає 1-5% підлітків. Як правило, це незрозумілий страх перед школою, а також страх догляду з дому, розлуки з батьками. Небезпека в тому, що така фобія може розвиватися повільно, і починається з невеликої антипатії до школи.

 

Дуже важливо не затягувати з вирішенням подібних ситуацій. Як ми бачимо, наслідки приймають лавиноподібний характер, і чим довше запустити ситуацію, тим важче буде знайти вірне рішення.

 

Що ж робити?

В першу чергу потрібно виключити негативні фактори, які впливають на дитину. Варто зменшити рівень занепокоєння і дратівливості. Для кращого ефекту, підходити до вирішення даної проблеми потрібно комплексно і по черзі. Першим ділом усуньте найбільш ймовірні варіанти.

Якщо дитина скаржиться на фізичне нездужання, і, у зв’язку з цим пропускає школу, то слід показати його лікаря.

Обговоріть варіант отримання допомоги з боку дитячого психолога».

Докладніше... 

 

 

Стрес  у  школярів:  Що  робити  коли  дитина  не  вчиться  а  мучиться

Нинішня програма вимагає від дитини повної самовіддачі.
Вчителі стрімголов "несуться" крізь вимоги нової програми,
не маючи можливості приділити час відстаючим учням.

"Не зрозумів – твої проблеми".
Тому нерідко на додаток до шкільних занять дитина займається ще й з репетитором.

 

Діти, особливо учні молодших класів, далеко не завжди можуть самостійно підтримувати темп роботи. Мозок ще не дозрів для того, щоб концентрувати увагу довгий час на окремих заняттях, особливо якщо вони здаються дитині нудними і довгими. Тому батьки несуть всю відповідальність на своїх плечах. Від цього не тільки засумувати, а й в паніку впасти можна.

Нинішня програма вимагає від дитини повної самовіддачі. Режим і темп розкладу на тиждень може бути вкрай напруженим і навіть на межі нездійсненного. Діти і співають, і танцюють, і малюють, і пишуть щотижневі реферати, і роблять ще багато чого. Здавалося б, різнобічний розвиток, що може бути краще? Але серед такого розмаїття загальнорозвиваючих занять на необхідні предмети залишається не так вже й багато часу. Вчителі так само стрімголов "несуться" крізь вимоги нової програми, не маючи можливості приділити час відстаючим учням. Виходить, "не зрозумів – твої проблеми". Тому нерідко на додаток до шкільних занять дитина займається ще й з репетитором.

 

Як шкільні перегони впливають на дітей?

Перевтома і вигорання. Діти, особливо молодші школярі, яким доводиться не тільки освоювати нові предмети, а й адаптуватися до нового життя, не такі витривалі, як думають укладачі шкільних програм. Намагання написати щось без жодної помилки до 2 години ночі швидко виснажують їх фізичні ресурси. Починають страждати увага і пам'ять. Але зниження темпу навчання загрожує тим, що дитина відстане від шкільної програми. Тому батьки і вчителі нерідко "тиснуть" на дитину сильніше, вимагаючи докласти ще більше зусиль. Це часто призводить до того, що учень не просто втрачає інтерес до навчання, а й починає відчувати до нього огиду.

Шкільна тривога. Тиск на школяра, постійні закиди з боку вчителів і батьків, а також проблеми з однокласниками можуть викликати у дитини страх перед школою. Вона може просто відмовлятися туди йти, влаштовувати ранкові істерики, навмисно довго їсти й одягатися. Може навіть прогулювати уроки. А буває, що у неї розвивається психогенна блювота або піднімається температура. І так кожен день. Зате у вихідні та свята школяр чудом одужує.

Депресія. Так, у дітей теж буває депресія. Що вдіяти? Дитина може відчути себе нездатною до нового життя. У неї щось не виходить, щось викликає сміх однокласників і осуд вчителів. Навіть якщо вона дуже-дуже старається, не всі проблеми вона може вирішити сама. Самооцінка падає, псується настрій.

 

Перевтома, тривога, депресія розвиваються тоді, коли нервова система не отримує можливості відновлюватися після тривалого розумового навантаження. Особливо якщо до цього приєднуються негативні емоції, або якщо мова йде про дитину з діагнозом "синдром дефіциту уваги".

 

Звичайно, батьки не можуть вплинути на інтенсивність шкільної програми, але вони можуть вплинути на те, як вона буде розподілена в житті дитини. Тому основна порада – збалансувати режим навчання і відпочинку для того, щоб в учня був час для відновлення сил.

Один з найважливіших факторів, який допомагає вирішити багато шкільних проблем, – повноцінний сон. Дитина 7-10 років повинна спати 10-11 годин. Дослідження показують, що діти, котрі не сплять достатньо, вчаться набагато гірше, ніж могли б, якби мали адекватний відпочинок. Втомлений учень стає неуважним, легко відволікається, погано запам'ятовує матеріал. Йому потрібно набагато більше часу для засвоєння знань.

Але не тільки справи і обов'язки повинні чергуватися. Повчилися – пограли. Дитині треба обов'язково рухатися. І не тільки тому, що у дітей має бути веселе дитинство. Фізична активність добре знімає наслідки стресу, допомагає переключитися на теми, не пов'язані з уроками, і потім зі свіжою головою продовжити навчання.

Якщо ви бачите, що дитина, незважаючи на всі спроби знизити рівень стресу, не справляється з навчанням, у неї розвивається депресія і негативне ставлення до школи, – подумайте про домашню освіту».

Докладніше...

 

 

Дитина не хоче вчитися: 4 основні причини

Батьки не об’єктивно оцінили інтелектуальні можливості своєї дитини
і тому віддали її в навчальний заклад з більш високим рівнем вимоги до учнів.
З появою перших проблем по складним для дитини предметам пропадає бажання вчитися взагалі.

Батьки не об’єктивно оцінили інтелектуальні можливості своєї дитини і тому віддали її в навчальний заклад з більш високим рівнем вимоги до учнів. Малюк, знання якого не оцінили при вступі до першого класу, буде з великим небажанням слухати вчителя на уроці і виконувати домашнє завдання, бо вони для нього ще занадто складні.

З появою перших проблем по складним для дитини предметам пропадає бажання вчитися взагалі. Проблеми виникають з різних причин – через тривалу хворобу і вимушеної відсутності на заняттях, відсутності взаєморозуміння з учителем та іншого.

Невміння підкорятися шкільним правилам і слухатися викладача – так само відбиває у дитини бажання вчитися.

Конфлікт з однокласниками – є однією з найпоширеніших причин небажання ходити до школи. Кожен конкретний випадок – індивідуальний».

Докладніше...